ERASMUS+ MÚZEUM BÁBKARSKÝCH KULTÚR A HRAČIEK, HRAD MODRÝ KAMEŇ, SLOVENSKO

Díky programu Erasmus+ jsme získali podporu k zahraničním výjezdům do významných evropských muzeí zaměřených na loutkářství v rámci projektu Loutka jako artefakt – edukace dospělých a seniorů v Muzeu loutek v Plzni (KA122-ADU). Prvním navštíveným místem bylo Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Hrad Modrý Kameň (MBK) na Slovensku, které je pobočkou Slovenského národního múzea. Nadstandardní ochota a otevřenost kolegů z MBK nás ujistila, že možnost sdílet zkušenosti, postupy i problémy v našem specifickém oboru je inspirující a přínosné, a umožní nám evaluovat a zkvalitnit naši práci. Děkujeme úžasnému týmu muzea na hradě Modrý Kameň a těšíme se na další spolupráci. Financováno z prostředků Evropské unie.