Loading color scheme

SOUČASNÁ PANDEMICKÁ OPATŘENÍ

Dále stále platí opatření rozestupy 2 m, desinfikování rukou a nutnost mít ochranu dýchacích cest.

"S účinností ode dne 31. května 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření se omezuje provoz muzeí, galerií, výstavních prostor, hradů, zámků a obdobných historických nebo kulturních objektů, hvězdáren a planetárií tak, že provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků, než je 1 osoba na 15 m2 vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti, a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň 2 metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti; skupinové prohlídky se omezují tak, že všechny přítomné osoby nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19 a celkový počet osob ve skupině včetně průvodce nesmí být vyšší než 10 osob, nebo nejvýše 30 osob s tím, že před zahájením této prohlídky všechny osoby s výjimkou dětí do 6 let věku prokáží, že splňují podmínky stanovené v bodu I/18, nebo prokáží potvrzením od zaměstnavatele, že absolvovaly nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo doloží čestné prohlášení, resp. čestné prohlášení svého zákonného zástupce, že ve škole nebo školském zařízení absolvovaly nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, a subjekt organizující skupinovou prohlídku prokázání podmínek kontroluje a účastníku, který nesplní podmínky, resp. v případě podle bodu iv) účastníku, kterému vyjde pozitivní výsledek testu, neumožní účast na skupinové prohlídce."

Zveme Vás na „Svatbu u Broučků“
??‍♀️ Zveme Vás na „Svatbu u Broučků“??‍♀️
 
Hezký den z Muzea loutek v Plzni,
s radostí Vás zveme na „Svatbu u Broučků“! Dioráma s 57 loutkami, které vytvořil 27letý Jiří Trnka
podle knižní předlohy Jana Karafiáta v roce 1939 pro Světovou výstavu v New Yorku,
jsme v konzervačních dílnách ZČM restaurovali a ve spolupráci s rodinou Trnkových doplnili o další vzácné loutky z Trnkova raného období.
Pro ty nejzvídavější návštěvníky jsme pro srovnání připravili i skutečné světlušky ze zoologického oddělení ZČM.
A protože se i u Broučků nalezl špion, mohli jsme zprovoznit i samoobslužnou výtvarnou dílnu Špion u Broučků.
Těšíme se na Vaši návštěvu,
za Muzeum loutek v Plzni Markéta Formanová ?
 
PS: Za pomoc a podporu děkujeme Českobratrské církvi evangelické, rodině Trnkových,
městu Jimramov, statutárnímu městu Plzeň, Plzeňskému kraji, Fondu kultury ČR,
Ministerstvu kultury ČR a v dobrém smyslu všehoschopnému týmu. ???
 
VÝSTAVA CÍRKEVNÍ ROK POHLEDEM LOUTEK

CÍRKEVNÍ ROK POHLEDEM LOUTEK

Od 21. 5. do 31. 10. můžete navštívit naší loutkovou výstavu v Muzeum církevního umění ve Františkánské ulici 11 v Plzni. 

Výstava představuje loutky, které jsou specifickým způsobem spojené s liturgickým církevním rokem. Návštěvníci jsou postupně seznámeni s hlavními křesťanskými svátky, které se opakují v ročním cyklu a také se slavnostmi, které sice nejsou součástí církevních svátků, ale řídí se jimi. Skrze loutkářskou tématiku jsou zde prezentovány ty nejznámější, a co se týká i spojení s lidovou tradicí, ty nejoblíbenější. Můžete se těšit na masopust, vítání jara, Velikonoce nebo Dušičky.

Součástí výstavy je také tvořivý loutkový koutek, zaměřený pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, ve kterém si návštěvníci mohou vyrobit drobné loutky, masky nebo vybarvit originální omalovánky loutek. V koutku najdete nejrůznější kreativní materiál a na základě jednoduchých obrazových návodů si můžete vytvořit vlastní výrobky, které si odnesete s sebou. Případně se můžete inspirovat a výrobky si vytvořit doma.

https://zcm.cz/pro-navstevniky-zcm/kalendar-akci/cirkevni-rok-pohledem-loutek?fbclid=IwAR2B44FLDHTL_9UkKaf1ZHq949au7DuqZy37RZsMMa65bo1nyRTbR5cf8fw
Círevní rok pohledem loutek Plakát

 

LOUTKÁŘSKÁ DÍLNA PROFESORA SKUPY OTEVŘENÁ PRO VEŘEJNOST
? LOUTKÁŘSKÁ DÍLNA PROFESORA SKUPY JE OTEVŘENÁ KAŽDOU STŘEDU OD 13 DO 18 HODIN ?
Přijďte do naší loutkářské dílny a vyrobte si drobné loutky (kus 20 Kč),
například akrobatického tygra nebo slona - naší novou edici plochých loutek.
Dílna je otevřená každou středu a najdete ji za muzejním dvorkem.
Těšíme se na Vás a Vaše kreativní výrobky.
 
dilna oetvreno plakat

Loutková Plzeň - školní výlet

Prozkoumejte počátky loutkářství, poznejte nejslavnější osobnosti českého loutkářství, vyzkoušejte si být loutkohercem a ještě navštivte představení v Divadle Alfa.

Více informací

Loutkářská dílna profesora Skupy

Chcete si vyrobit svojí vlastní loutku, kreativně se vyřádit nebo si prohlídnout dílnu inspirovanou interierém bytu Josefa Skupy? Dílnu najdete za muzejním dvorkem!

Více informací

Dětské narozeninové oslavy v Muzeu loutek

Připravujete narozeninovou oslavu pro kamarády Vašeho potomka? Nabízíme Vám nevšední oslavu v Muzeu loutek se speciálním průvodcem!

Více informací

Expedice na niti netradiční prohlídka muzea

Užijte si prohlídku muzea jako dobrodružnou expedici napříč časem! Vypravte se na ni společně a snadno zvládnete řadu zábavných úkolů.

Více informací