Loutková návštěva na zámku Chudenice

termín konání: od 2. dubna 2022 do 25. června 2022
místo konání: Starý czerninský zámek/Muzeum Josefa Dobrovského v Chudenicích

Výstava Loutková návštěva na zámku Chudenice seznamuje s loutkářskou tématikou a přináší spoustu zajímavostí z loutkového světa.

Návštěvníci zjistí, jaký je rozdíl mezi marionetou, javajkou, manekýnem nebo maňáskem a hlavně poznají, jak loutky vznikají a jak se „vodí“. K obdivu budou také rodinná loutková divadélka, kulisy, rekvizity či kostýmy pro malé i velké loutky. Na své si zde přijdou děti, které okouzlí svět loutek, ale také milovníci loutkářství, krásné řezbářské a výtvarné práce. Na výstavě nebudou chybět ani naše nejznámější loutky – Spejbl, Hurvínek, Mánička a Žeryk.

Součástí výstavy je také „hrací koutek“, kde si mohou děti, ale i dospělí, základní druhy loutek vyzkoušet rozpohybovat.

Autor výstavy: Veronika Plachá
Realizace výstavy: Veronika Plachá, Jana Košová, Markéta Formanová