Loutkový dvorek muzea loutek v Plzni

termín konání: od 1. července 2021 do 31. října 2021
místo konání: Muzeum loutek v Plzni

Olympijský dvorek v Muzeu loutek nezná poražených! Tady může každý zvítězit, hlavně sám nad sebou. Olympijské Tokio je pro nás trochu vzdálené, ale Muzeum loutek najdete přímo v Plzni na náměstí.

Olympijský dvorek je určen především pro rodiny s dětmi. Děti si mohou vyzkoušet různé disciplíny, třeba skákat panáka, házet míčky do chřtánu opice, trefovat kroužky na kly slůněte, přeskočit kozu či cvičit s obručemi. Rodiče si mezitím mohou odpočinout a fandit.

Speciální disciplínou je „loutkový trojboj“. Muzeum loutek vyslalo letos své loutky na výstavy i do Muzea církevního umění plzeňské diecéze a do Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, a pokud navštívíte všechny tři výstavy loutek, můžete shromáždit, mimo zážitků, i celou sadu medailí.

Za každé muzeum dostanou děti jednu medaili!

Projekt mohl vzniknout díky podpoře Nadace 700 let města Plzně.

Autor akce: Markéta Formanová, Ivan Nesveda
Realizace: Muzeum loutek v Plzni, Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech
Grafická úprava: Ondřej Zámiš