Církevní rok pohledem loutek

termín konání: od 21. května do 31. října 2021
místo konání: Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Výstava Církevní rok pohledem loutek připravená Muzeem loutek v Plzni a Muzeem církevního umění plzeňské diecéze, pobočkami Západočeského muzea v Plzni, představuje loutky, které jsou specifickým způsobem spojené s liturgickým církevním rokem.

Návštěvníci budou seznámeni s hlavními křesťanskými svátky, které se opakují v ročním cyklu a také se slavnostmi, které sice nejsou součástí církevních svátků, ale řídí se jimi. Skrze loutkovou tematiku jsou prezentovány slavnosti nejznámější a ve vztahu k lidové tradici také nejoblíbenější. Můžete se těšit na advent, masopust, vítání jara, Velikonoce nebo Dušičky.

K výstavě je připraven také doprovodný program pro dětské návštěvníky, který bude přístupný v rámci výstavy po dobu jejího konání. Součástí výstavy bude tvořivý loutkový koutek, ve kterém si návštěvníci budou moci vyrobit drobné loutky, masky nebo vybarvit originální omalovánky loutek.

Autor výstavy: Veronika Plachá, David Csukás
Realizace výstavy: Ludmila Kristová, Miroslav Hakr, Miroslav Tříska, David Lang, Veronika Plachá, Jana Košová
Texty výstavy: Veronika Plachá, David Csukás, Tomáš Pfejfer
Grafická úprava: Miroslav Hakr, Jana Košová