VÝSTAVA CÍRKEVNÍ ROK POHLEDEM LOUTEK

CÍRKEVNÍ ROK POHLEDEM LOUTEK

Od 21. 5. do 31. 10. můžete navštívit naší loutkovou výstavu v Muzeum církevního umění ve Františkánské ulici 11 v Plzni.

Výstava představuje loutky, které jsou specifickým způsobem spojené s liturgickým církevním rokem. Návštěvníci jsou postupně seznámeni s hlavními křesťanskými svátky, které se opakují v ročním cyklu a také se slavnostmi, které sice nejsou součástí církevních svátků, ale řídí se jimi. Skrze loutkářskou tématiku jsou zde prezentovány ty nejznámější, a co se týká i spojení s lidovou tradicí, ty nejoblíbenější. Můžete se těšit na masopust, vítání jara, Velikonoce nebo Dušičky.

Součástí výstavy je také tvořivý loutkový koutek, zaměřený pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, ve kterém si návštěvníci mohou vyrobit drobné loutky, masky nebo vybarvit originální omalovánky loutek. V koutku najdete nejrůznější kreativní materiál a na základě jednoduchých obrazových návodů si můžete vytvořit vlastní výrobky, které si odnesete s sebou. Případně se můžete inspirovat a výrobky si vytvořit doma.

Círevní rok pohledem loutek Plakát