Loading color scheme

 • Loutková návštěva v Rokycanech

  termín konání: od 23. července 2021 do 31. prosince 2021
  místo konání: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

  Když na jeviště vejde herec, musí učinit výrok, ale když na jeviště vejde loutka, už to samo je výrok“ Kermit Love
  Výstava Loutková návštěva v Rokycanech přiblíží loutkářskou tématiku, nastíní základní historii loutkářství a přinese spoustu zajímavostí z loutkového světa.

 • Expozice Jiří Trnka dioráma Svatba u Broučků

  termín konání: od 26. května 2021
  místo konání: Muzeum loutek v Plzni

  Muzeum loutek v Plzni rozšířilo v roce 2021 svoji stávající expozici o část věnovanou rané tvorbě světoznámého výtvarníka a loutkáře Jiřího Trnky. Hlavním exponátem nové expozice se stalo dioráma Svatba u Broučků, které Jiří Trnka vytvořil na zakázku pro Československý výstavní výbor, jenž byl ustanoven pro účast Československa na Světové výstavě v New Yorku v roce 1939.

 • Loutkový dvorek muzea loutek v Plzni

  termín konání: od 1. července 2021 do 31. října 2021
  místo konání: Muzeum loutek v Plzni

  Olympijský dvorek v Muzeu loutek nezná poražených! Tady může každý zvítězit, hlavně sám nad sebou. Olympijské Tokio je pro nás trochu vzdálené, ale Muzeum loutek najdete přímo v Plzni na náměstí.

 • Ivan Nesveda: NIKDY V KLIDU!

  termín konání: od 1. července 2020
  místo konání: Muzeum loutek

  NIKDY V KLIDU! je novou expozicí Divadla Alfa v Muzeu loutek v Plzni, kterou tvoří soubor čtrnácti originálních exponátů mapujících i v živé formě zachovávajících loutkářskou tvorbu výtvarníka Ivana Nesvedy a jeho spolupracovníků v letech 1990 – 2020.

 • Církevní rok pohledem loutek

  termín konání: od 21. května do 31. října 2021
  místo konání: Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

  Výstava Církevní rok pohledem loutek připravená Muzeem loutek v Plzni a Muzeem církevního umění plzeňské diecéze, pobočkami Západočeského muzea v Plzni, představuje loutky, které jsou specifickým způsobem spojené s liturgickým církevním rokem.

 • Hybohledy Pavla Macka

  termín konání: 3. března  - 31. října 2019
  místo konání: Muzeum loutek 

  Jak vysvětlit, co jsou to hybohledy? Lepší by bylo je vidět na vlastní oči. 25 skříněk ukrývá 25 příběhů. Je tam plno táhel, převodů, kladek, provázků a jiných hýbadel. Muzeum loutek je zvětšeno o 25 rozmanitých scének z oblasti vědy, literatury, umění a života.

 • Loutková laboratoř I.

  termín konání: 31. ledna  - 16. března 2019
  místo konání: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

  Výstava představující práce studentů Gymnázia Blovice ve spolupráci s Muzeem loutek v Plzni (pobočkou Západočeského muzea), ZČU v Plzni a Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

 • Josef Skupa Dnes a denně zázraky

  termín konání: 27. dubna  - 31. prosince 2017
  místo konání: Muzeum loutek

  Výstava věnovaná osobnosti Josefa Skupy představuje návštěvníkům uměleckou cestu významného českého loutkoherce, který dokázal obhájit specifický divadelní druh nejen před dětskými diváky, ale hlavně před diváky dospělými. 

 • Výstava Gustav Nosek - Muž ve stínu

  termín konání: 16. června - 31. prosince 2018
  místo konání: Muzeum loutek

  Výstava Gustav Nosek – Muž ve stínu si klade za cíl připomenut návštěvníkům významnou osobnost českého loutkářství, která zůstala celý život upozaděna svým vlastním dílem.