Loading color scheme

 • Ivan Nesveda: NIKDY V KLIDU!

  termín konání: od 1. července 2020
  místo konání: Muzeum loutek

  NIKDY V KLIDU! je novou expozicí Divadla Alfa v Muzeu loutek v Plzni, kterou tvoří soubor čtrnácti originálních exponátů mapujících i v živé formě zachovávajících loutkářskou tvorbu výtvarníka Ivana Nesvedy a jeho spolupracovníků v letech 1990 – 2020.

 • Hybohledy Pavla Macka

  termín konání: 3. března  - 31. října 2019
  místo konání: Muzeum loutek 

  Jak vysvětlit, co jsou to hybohledy? Lepší by bylo je vidět na vlastní oči. 25 skříněk ukrývá 25 příběhů. Je tam plno táhel, převodů, kladek, provázků a jiných hýbadel. Muzeum loutek je zvětšeno o 25 rozmanitých scének z oblasti vědy, literatury, umění a života.

 • Loutková laboratoř I.

  termín konání: 31. ledna  - 16. března 2019
  místo konání: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

  Výstava představující práce studentů Gymnázia Blovice ve spolupráci s Muzeem loutek v Plzni (pobočkou Západočeského muzea), ZČU v Plzni a Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

 • Josef Skupa Dnes a denně zázraky

  termín konání: 27. dubna  - 31. prosince 2017
  místo konání: Muzeum loutek

  Výstava věnovaná osobnosti Josefa Skupy představuje návštěvníkům uměleckou cestu významného českého loutkoherce, který dokázal obhájit specifický divadelní druh nejen před dětskými diváky, ale hlavně před diváky dospělými. 

 • Výstava Gustav Nosek - Muž ve stínu

  termín konání: 16. června - 31. prosince 2018
  místo konání: Muzeum loutek

  Výstava Gustav Nosek – Muž ve stínu si klade za cíl připomenut návštěvníkům významnou osobnost českého loutkářství, která zůstala celý život upozaděna svým vlastním dílem.

 • 90 let Loutkového divadla V Boudě

  termín konání: 6. dubna  - 28. května 2018
  místo konání: Muzeum loutek

  Tento rok připravilo Muzeum loutek v Plzni výstavu věnovanou jednomu z nejdéle působících loutkových divadel na plzeňské scéně – Loutkovému divadlu V Boudě.

 • Jaroslav Suchý - Loutkář a vynálezce

  termín konání: 21. září - 31. prosince 2015
  místo konání: Muzeum loutek

  Výroky Jaroslava Suchého, které jeho synové zaznamenávali, vynálezy, které publikoval i v odborných časopisech, nezvyklé loutky, se kterými hrál – to vše tvoří mozaiku, o kterou by bylo škoda nepodělit se s veřejností.