Loading color scheme

Příběh na niti a Lazebnický dvorek

PŘIJĎTE PROZKOUMAT LOUTKOVÝ PŘÍBĚH NA NITI A LAZEBNICKOU HISTORII NAŠEHO DOMU!

tudu

 

Výukové programy jsou připraveny tak, aby náročnost, forma i obsah odpovídaly věkové skupině žáků a aby informace byly žákům předkládány co nejzajímavější formou. Programy jsou vedeny odbornými lektory a každý výukový program je doplněn pracovními listy, s nimiž je možné pracovat dále ve výuce.

Výukový program Příběh na niti je zaměřený na historii i současnost českého loutkářství a získávání základních znalostí z oblasti loutkářství. Během první části programu žáci poznají počátky loutkového divadla v Čechách, uvidí repliku nejstaršího loutkového divadla v Plzni a seznámí se s nejslavnějším obdobím plzeňského loutkářství, včetně díla Josefa Skupy a Jiřího Trnky. Druhá část programu je zaměřena na divadlo a typy loutek. Celý program je završen v divadle muzea, kde si žáci vyzkouší sami, jaké je to být loutkohercem.

Nový program Lazebnický dvorek, který je určen pro žáky ZŠ, vychází z nedávného objevu lazebnického topeniště na dvorku muzea. Žáci formou hry přímo na dvoře prozkoumají taje barokního lazebnictví.

Více informací zde